Технологія SIP

Технологія SIP


SIP - Structural Insulated Panel (Структурна Ізоляційна Панель), була винайдена в США в 1950 році корпорацією Dow Chemical Company. У корпорації вчені звернули увагу, що з'єднання двох матеріалів маючих різні фізичні властивості дають новий матеріал, який має зовсім інші можливості, як по міцності, так і по теплозвукоізоляції. Міцність панелі визначає орієнтовано-стружкова плита і закладний каркас з бруса. За тепло і звукоізоляцію відповідає пінополістирол. Шляхом склеювання цих матеріалів під тиском на світ з'явився композитний матеріал, який назвали SIP (СІП). Незабаром цей матеріал став широко застосовуватися спочатку в Канаді, а пізніше в Європі і на всьому Північноамериканському континенті в будівельній галузі.C:\Users\1\Desktop\САЙТ Євро Дача\1 верехнє міню ЄВРО ДАЧА\2 Технологія SIP\картинка.gif


За міжнародними нормами цій технології присвоєно вищий клас енергоефективності Energy Star. Товщина стіни 160мм з такої панелі замінює цегляну кладку завтовшки 1600 мм. Наші панелі виробляються в цеху під постійним технологічним контролем, де професійне обладнання дозволяє випускати деталі будинків з машинобудівною точністю. Ніякої додаткової обробки деталей на будівельному майданчику не потрібно. Будинок збирається за дуже короткий час. Найважливішими властивістю матеріалу є його міцність, легкість і висока термоізоляція. Для будівництва застосовується інженерна деревина, орієнтовано-стружкова плита і клеєні балки різної конструкції. Екологічна чистота SIP панель підтверджена всіма необхідними сертифікатами. Як пінополістирол, так і вся сендвіч-панель не включають в себе і не виділяють в атмосферу формальдегід, фенол, толуїлендіізоцианат, бутанол, етилацетат та інші шкідливі речовини - саме тому їх використовують для будівництва в тому числі соціальних і медичних установ по всій Америці та Європі.


Основні переваги будівельної технології СІП:

 • можливість будівництва в будь-який час року;

 • високі темпи будівництва, будинок може бути побудований під ключ за 2-3 місяці (2 тижні - силовий каркас, тепловий контур; 2 тижні - інженерні мережі; 1 місяць - обробка);

 • високі теплоізоляційні властивості конструкції;

 • довговічність на рівні цегляних будинків;

 • легкість конструкції, що зменшує навантаження на фундамент і дозволяє значно здешевити його;

 • висока готовність і легкість оздоблювальних робіт;

 • екологічна безпека;

 • низькі витрати на подальшу експлуатацію будинку, внаслідок високої енергоефективності та довговічності SIP.

Будуючи принципово новим підходом до малоповерхового будівництва і маючи незаперечні переваги, ця технологія дозволяє швидко і ефективно вирішити проблему доступного і комфортного житла, європейської якості.


Технологія SIP вважається однією з кращих за сукупністю сучасних вимог, що пред'являються до житла. Структурні елементи виготовляються фабрично, легко транспортуються в комплекті і швидко зводяться на будівельному майданчику, а побудовані будинки мають унікальні енергозберігаючі та експлуатаційні властивості. Але, щоб реалізувати ці переваги, необхідно точно дотримуватися всіх технологічних норм при виробництві і монтажі панелей. Аналіз ринку показує, що, на жаль, деякі компанії для зниження ціни пропозиції і збільшення прибутку допускають порушення технологічних норм, економлять на матеріалах і обладнанні, збирають будинки по "спрощеним технологіям", що погіршує експлуатаційні характеристики побудованого житла і дискредитує технологію. Часто недобросовісні компанії називають свою технологію "SIP", але через низку технологічних порушень (здешевлення ціни) їх технологія не відповідає нормам стандартизованого будівництва з SIP панелей і несе в собі лише зовнішню схожість!


Перерахуємо найважливіші моменти , на які слід звернути увагу, перш ніж замовляти будинок із SIP панелей :

 • Панелі повинні виготовлятися на спеціальному сертифікованому обладнанні.

 • Для виробництва панелі повинні використовуватися тільки високоякісні матеріали.

 • Для монтажу будинку повинні використовуватися тільки сухі пиломатеріали, оброблені антисептиком і протипожежними складами, високоякісна монтажна піна і стійкі до корозії кріплення.

 • ВАЖЛИВО!!! Каркас будинку має бути побудований з КЛЕЄНОГО бруса. На сьогоднішній день в Україні працює дуже незначна кількість компаній (ми знаємо крім нашої компанії лише одну компанію з Центральної України) які дотримуються саме цієї важливої складової у будівництві будинків по технології SIP. Зазвичай компанії використовують ЗВИЧАЙНИЙ брус (який є значно дешевше за КЛЕЄНИЙ). Завдяки цьому такі компанії зменшують продажну ціну будинку і нажаль думають лише про свій заробіток, а не про якість будинку.

 

Звичайний брус на відміну від клеєного бруса після будівництва будинку продовжує жити своїм окремим життям, внаслідок чого може змінювати форму.

Цікаві факти про SIP панелі.

При випробуваннях SIP панелей було доведено, що вони спокійно витримують на погонний метр 10 тонн поздовжнього навантаження. Для прикладу, можете уявити собі п'ятиповерховий будинок, і в ньому перший поверх зібраний з SIP панелей, а всі решта 4и поверхи - це стіни з цегли товщиною пів метра. Саме тому двоповерхові приватні будинки з SIP панелей мають надзвичайно вражаючі показники міцності.

Одноповерховий невеликий будиночок з SIP панелей може витримати навантаження в 315 тонн, що перевищує вагу аеробуса Боїнг-747 в 1,5 рази.